    Vishay Dale WSLP25129L600FEA
    Part No.:
    WSLP25129L600FEA
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    2512 (6432 Metric)
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDWSLP25129L600FEA.pdf
    Description:
    RES 0.0096 OHM 1% 3W 2512
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Series:
    WSLP
    Package/Case:
    2512 (6432 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Resistance:
    9.6 mOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Composition:
    Metal Element
    Features:
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient:
    ±75ppm/°C
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 170°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Power (Watts):
    3W
    Ratings:
    2512
    Size / Dimension:
    0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max):
    0.035" (0.89mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    1. How to order WSLP25129L600FEA on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the WSLP25129L600FEA price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of WSLP25129L600FEA?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image WSLP25129L600FEA
    Part Number WSLP25129L600FEA
    Manufacturer Vishay Dale
    Series WSLP
    Package/Case 2512 (6432 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Resistance 9.6 mOhms
    Tolerance ±1%
    Composition Metal Element
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±75ppm/°C
    Operating Temperature -65°C ~ 170°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Power (Watts) 3W
    Ratings 2512
    Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)