    Microchip Technology MSMLG7.5CAE3/TR
    Part No.:
    MSMLG7.5CAE3/TR
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDMSMLG7.5CAE3/TR.pdf
    Description:
    TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMLG
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    7.5V
    Voltage - Breakdown (Min):
    8.33V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    12.9V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    232.6A
    Power - Peak Pulse:
    3000W (3kW)
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)