    Pasternack PE3194-12
    Part No.:
    PE3194-12
    Manufacturer:
    Pasternack
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPE3194-12.pdf
    Description:
    COAX CBL TNC TO TNC
    Manufacturer:
    Pasternack
    Series:
    Packaging:
    Retail Package
    Part Status:
    Active
    Style:
    TNC to TNC
    1st Connector:
    TNC Plug, Right Angle
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    TNC Plug, Right Angle
    Color:
    Copper
    2nd Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    12.00" (304.80mm)
    Frequency - Max:
    Cable Type:
    RG-142
    Features:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Operating Temperature:
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order PE3194-12 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the PE3194-12 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PE3194-12?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3194-12.
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image PE3194-36 PE3194-48 PE3194-12 PE3194-24
    Part Number PE3194-36 PE3194-48 PE3194-12 PE3194-24
    Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
    Series - - - -
    Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
    Part Status Active Active Active Active
    Style TNC to TNC TNC to TNC TNC to TNC TNC to TNC
    Color Copper Copper Copper Copper
    2nd Contact Gender Male Male Male Male
    1st Contact Gender Male Male Male Male
    Length 36.00" (914.40mm) 48.0" (1.2m) 4.0' 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm)
    Frequency - Max - - - -
    Cable Type RG-142 RG-142 RG-142 RG-142
    Features - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms