    Pasternack PE33795-36
    Part No.:
    PE33795-36
    Manufacturer:
    Pasternack
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPE33795-36.pdf
    Description:
    COAX CBL SMA TO MCX
    Manufacturer:
    Pasternack
    Series:
    Packaging:
    Retail Package
    Part Status:
    Active
    Style:
    SMA to MCX
    1st Connector:
    SMA Jack
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    MCX Plug, Right Angle
    Color:
    Tan
    2nd Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Contact Gender:
    Female
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    36.00" (914.40mm)
    Frequency - Max:
    3 GHz
    Cable Type:
    RG-316
    Features:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Operating Temperature:
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order PE33795-36 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the PE33795-36 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PE33795-36?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image PE33795-12 PE33795-24 PE33795-36 PE33795-48 PE33795LF/HS-12
    Part Number PE33795-12 PE33795-24 PE33795-36 PE33795-48 PE33795LF/HS-12
    Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
    Series - - - - -
    Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
    Part Status Active Active Active Active Active
    Style SMA to MCX SMA to MCX SMA to MCX SMA to MCX SMA to MCX
    1st Connector SMA Jack SMA Jack SMA Jack SMA Jack MCX Plug, Right Angle
    Color Tan Tan Tan Tan Tan
    2nd Contact Gender Male Male Male Male Female
    1st Contact Gender Female Female Female Female Male
    Length 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm) 36.00" (914.40mm) 48.0" (1.2m) 4.0' 12.00" (304.80mm)
    Frequency - Max 3 GHz 3 GHz 3 GHz 3 GHz 3 GHz
    Cable Type RG-316 RG-316 RG-316 RG-316 RG-316
    Features - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms