    Pasternack PE33969LF-12
    Part No.:
    PE33969LF-12
    Manufacturer:
    Pasternack
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPE33969LF-12.pdf
    Description:
    COAX CBL BNC TO TNC
    Manufacturer:
    Pasternack
    Series:
    Packaging:
    Retail Package
    Part Status:
    Active
    Style:
    BNC to TNC
    1st Connector:
    BNC Plug
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    TNC Plug
    Color:
    2nd Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    12.00" (304.80mm)
    Frequency - Max:
    Cable Type:
    RG-213
    Features:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Operating Temperature:
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order PE33969LF-12 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the PE33969LF-12 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PE33969LF-12?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image PE33969LF-60 PE33969LF-12 PE33969LF-24 PE33969LF-36 PE33969LF-48
    Part Number PE33969LF-60 PE33969LF-12 PE33969LF-24 PE33969LF-36 PE33969LF-48
    Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
    Series - - - - -
    Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
    Part Status Active Active Active Active Active
    Style BNC to TNC BNC to TNC BNC to TNC BNC to TNC BNC to TNC
    1st Connector BNC Plug BNC Plug BNC Plug BNC Plug BNC Plug
    2nd Connector TNC Plug TNC Plug TNC Plug TNC Plug TNC Plug
    Color - - - - -
    2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
    1st Contact Gender Male Male Male Male Male
    Length 60.0" (1.5m) 5.0' 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm) 36.00" (914.40mm) 48.0" (1.2m) 4.0'
    Frequency - Max - - - - -
    Cable Type RG-213 RG-213 RG-213 RG-213 RG-213
    Features - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms