    Pasternack PE3852-12
    Part No.:
    PE3852-12
    Manufacturer:
    Pasternack
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPE3852-12.pdf
    Description:
    COAX CBL HN TO HN
    Manufacturer:
    Pasternack
    Series:
    Packaging:
    Retail Package
    Part Status:
    Active
    Style:
    HN to HN
    1st Connector:
    HN Plug
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    HN Plug
    Color:
    2nd Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    12.00" (304.80mm)
    Frequency - Max:
    Cable Type:
    RG-58
    Features:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Operating Temperature:
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order PE3852-12 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the PE3852-12 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PE3852-12?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3852-12.
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image PE3852-12 PE3852LF-24 PE3852-48 PE3852-72 PE3852LF-60
    Part Number PE3852-12 PE3852LF-24 PE3852-48 PE3852-72 PE3852LF-60
    Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
    Series - - - - -
    Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
    Part Status Active Active Active Active Active
    Style HN to HN HN to HN HN to HN HN to HN HN to HN
    1st Connector HN Plug HN Plug HN Plug HN Plug HN Plug
    2nd Connector HN Plug HN Plug HN Plug HN Plug HN Plug
    Color - - - - -
    2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
    1st Contact Gender Male Male Male Male Male
    Length 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm) 48.0" (1.2m) 4.0' 72.0" (1.8m) 6.0' 60.0" (1.5m) 5.0'
    Frequency - Max - - - - -
    Cable Type RG-58 RG-58 RG-58 RG-58 RG-58
    Features - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms