    Pasternack PE3852-72
    Part No.:
    PE3852-72
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPE3852-72.pdf
    Length:
    72.0" (1.8m) 6.0'
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Qualification:
    1. How to order PE3852-72 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the PE3852-72 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PE3852-72?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3852-72.
    Image PE3852-12 PE3852LF-24 PE3852-48 PE3852-72 PE3852LF-60
    Part Number PE3852-12 PE3852LF-24 PE3852-48 PE3852-72 PE3852LF-60
    Length 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm) 48.0" (1.2m) 4.0' 72.0" (1.8m) 6.0' 60.0" (1.5m) 5.0'
    Features - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms