    Pasternack PE3W02002/HS-60
    Part No.:
    PE3W02002/HS-60
    Manufacturer:
    Pasternack
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPE3W02002/HS-60.pdf
    Description:
    COAX CBL MHV TO MHV
    Manufacturer:
    Pasternack
    Series:
    Packaging:
    Retail Package
    Part Status:
    Active
    Style:
    MHV to MHV
    1st Connector:
    MHV Plug
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    MHV Plug
    Color:
    Black
    2nd Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    60.0" (1.5m) 5.0'
    Frequency - Max:
    300 MHz
    Cable Type:
    LMR 195
    Features:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order PE3W02002/HS-60 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the PE3W02002/HS-60 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PE3W02002/HS-60?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image PE3W02002/HS-12 PE3W02002/HS-24 PE3W02002/HS-36 PE3W02002/HS-48 PE3W02002/HS-60
    Part Number PE3W02002/HS-12 PE3W02002/HS-24 PE3W02002/HS-36 PE3W02002/HS-48 PE3W02002/HS-60
    Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
    Series - - - - -
    Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
    Part Status Active Active Active Active Active
    Style MHV to MHV MHV to MHV MHV to MHV MHV to MHV MHV to MHV
    1st Connector MHV Plug MHV Plug MHV Plug MHV Plug MHV Plug
    2nd Connector MHV Plug MHV Plug MHV Plug MHV Plug MHV Plug
    Color Black Black Black Black Black
    2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
    1st Contact Gender Male Male Male Male Male
    Length 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm) 36.00" (914.40mm) 48.0" (1.2m) 4.0' 60.0" (1.5m) 5.0'
    Frequency - Max 300 MHz 300 MHz 300 MHz 300 MHz 300 MHz
    Cable Type LMR 195 LMR 195 LMR 195 LMR 195 LMR 195
    Features - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C