    Skyworks Solutions Inc. 565CBA61M4400ACG
    Part No.:
    565CBA61M4400ACG
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD565CBA61M4400ACG.pdf
    Packaging:
    Strip
    Voltage - Supply:
    1.8V, 2.5V, 3.3V
    Height - Seated (Max):
    0.056" (1.43mm)
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±20ppm
    Frequency:
    61.44 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max):
    145mA
    Surface Mount
    1. How to order 565CBA61M4400ACG on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 565CBA61M4400ACG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 565CBA61M4400ACG?
    Image 565CBA61M4400ACGR 565CBA61M4400ACG
    Part Number 565CBA61M4400ACGR 565CBA61M4400ACG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Ultra™ Si565 Ultra™ Si565
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Part Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type VCXO VCXO
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output CMOS CMOS
    Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V 1.8V, 2.5V, 3.3V
    Height - Seated (Max) 0.056" (1.43mm) 0.056" (1.43mm)
    Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±20ppm ±20ppm
    Frequency 61.44 MHz 61.44 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max) 145mA 145mA