    Skyworks Solutions Inc. 565CFA12M2880CCG
    Part No.:
    565CFA12M2880CCG
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD565CFA12M2880CCG.pdf
    Packaging:
    Strip
    Output:
    CMOS
    Voltage - Supply:
    1.8V, 2.5V, 3.3V
    Height - Seated (Max):
    0.039" (1.00mm)
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±190ppm
    Frequency:
    12.288 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Current - Supply (Max):
    145mA
    Surface Mount
    1. How to order 565CFA12M2880CCG on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 565CFA12M2880CCG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 565CFA12M2880CCG?
    Image 565CFA12M2880CCGR 565CFA12M2880CCG
    Part Number 565CFA12M2880CCGR 565CFA12M2880CCG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Ultra™ Si565 Ultra™ Si565
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Part Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type VCXO VCXO
    Function Amplitude Control Amplitude Control
    Output CMOS CMOS
    Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V 1.8V, 2.5V, 3.3V
    Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)
    Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±190ppm ±190ppm
    Frequency 12.288 MHz 12.288 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Current - Supply (Max) 145mA 145mA