    Microchip Technology MSMLJ150CA
    Part No.:
    MSMLJ150CA
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDMSMLJ150CA.pdf
    Description:
    TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AB
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    150V
    Voltage - Breakdown (Min):
    167V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    243V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    12.4A
    Power - Peak Pulse:
    3000W (3kW)
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Military
    1. How to order MSMLJ150CA on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the MSMLJ150CA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MSMLJ150CA?
    Image MSMLJ150CAE3 MSMLJ150CAE3/TR MSMLJ150CA MSMLJ150CA/TR
    Part Number MSMLJ150CAE3 MSMLJ150CAE3/TR MSMLJ150CA MSMLJ150CA/TR
    Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
    Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
    Series - - - -
    Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
    Part Status Active Active Active Active
    Type Zener Zener Zener Zener
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V 150V 150V 150V
    Voltage - Breakdown (Min) 167V 167V 167V 167V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V 243V 243V 243V
    Supplier Device Package DO-214AB DO-214AB (SMLJ) DO-214AB DO-214AB (SMLJ)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.4A 12.4A 12.4A 12.4A
    Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)