    Pasternack PE3876-18
    Part No.:
    PE3876-18
    Manufacturer:
    Pasternack
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPE3876-18.pdf
    Description:
    SMA Male Right Angle to SMA Male
    Manufacturer:
    Pasternack
    Series:
    Packaging:
    Retail Package
    Part Status:
    Active
    Style:
    SMA to SMA
    1st Connector:
    SMA Plug, Right Angle
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    SMA Plug
    Color:
    Brown
    2nd Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    18.00" (457.20mm)
    Frequency - Max:
    Cable Type:
    RG-178
    Features:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Operating Temperature:
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order PE3876-18 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the PE3876-18 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PE3876-18?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3876-18.
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image PE3876-48 PE3876-18 PE3876-72 PE3876LF-24 PE3876LF-36
    Part Number PE3876-48 PE3876-18 PE3876-72 PE3876LF-24 PE3876LF-36
    Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
    Series - - - - -
    Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
    Part Status Active Active Active Active Active
    Style SMA to SMA SMA to SMA SMA to SMA SMA to SMA SMA to SMA
    2nd Connector SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug
    Color Brown Brown Brown Brown Brown
    2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
    1st Contact Gender Male Male Male Male Male
    Length 48.0" (1.2m) 4.0' 18.00" (457.20mm) 72.0" (1.8m) 6.0' 24.00" (609.60mm) 36.00" (914.40mm)
    Frequency - Max - - - - -
    Cable Type RG-178 RG-178 RG-178 RG-178 RG-178
    Features - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms -
    Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms