    Pasternack PE3876-72
    Part No.:
    PE3876-72
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDPE3876-72.pdf
    Length:
    72.0" (1.8m) 6.0'
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Qualification:
    1. How to order PE3876-72 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the PE3876-72 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PE3876-72?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3876-72.
    Image PE3876-48 PE3876-18 PE3876-72 PE3876LF-24 PE3876LF-36
    Part Number PE3876-48 PE3876-18 PE3876-72 PE3876LF-24 PE3876LF-36
    Length 48.0" (1.2m) 4.0' 18.00" (457.20mm) 72.0" (1.8m) 6.0' 24.00" (609.60mm) 36.00" (914.40mm)
    Features - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms -
    Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms